Bahagian Pembangunan
Aras 10, No. 2, Menara 2, Jalan P5/6, Presint 5
62200 W.P. Putrajaya
Tel: 0388706000
Faks: 0388706811
* Bagi no. sambungan, sila buat panggilan ke 03-8870 6000 dan maklumkan no. sambungan yang berkenaan.
Bil.NamaE-melNo. Telefon
PEJABAT SETIAUSAHA BAHAGIAN
1.YBhg. Dato' Che Sukri Bin Che Mat
Setiausaha Bahagian • SUB
che_sukri@mohe.gov.my5120
2.Puan Nur Jamilah Binti Badar Jaafar Khan
Setiausaha Pejabat • PA/SUB (P)
5121
SEKSYEN PEMBANGUNAN
3.Encik Megat Azlani Bin Megat Ramli
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB (P) P
azlani.ramli@mohe.gov.my5136
SUB-SEKSYEN PELAKSANAAN PROJEK
4.Encik Muhammad Faizaruddin Bin Jamaludin
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK (P) P1
mfaizaruddin.j@mohe.gov.my5144
UNIT UNIVERSITI AWAM
5.Puan Umikalsum Binti Jaafar
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(P)PFI3
umikalsum@mohe.gov.my5281
6.Puan Siti Khadijah Binti Bharum
Penolong Setiausaha • PSU
skhadijah.bharum@mohe.gov.my5161
7.Puan Siti Farhana Binti Sudarman
Penolong Setiausaha • PSU (P) UA2
farhana.sudarman@mohe.gov.my5164
8.Puan Junaidah Binti Bujang
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) UA 1
junaidah.bujang@mohe.gov.my5167
9.Encik R Aliff Afnan Shah Bin R Azmi
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) UA 2
aliff.azmi@mohe.gov.my4476
10.Puan Habsah Binti Yusof
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) UA 3
habsah.yusof@mohe.gov.my5148
11.Puan Nur Hasshila Binti Othman
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) UA 4
hasshila@mohe.gov.my5147
UNIT KERJASAMA AWAM SWASTA
12.Encik Mohd Shareizal Bin Abd Razak
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(P)PFI 1
shareizal.razak@mohe.gov.my5145
13.Puan Noor Akmar Binti Mohamed Azmaili
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(P) PFI 2
akmar.azmaili@mohe.gov.my5146
14.Puan Norsalwani Binti Ali
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) PFI 1
norsalwani.ali@mohe.gov.my5182
15.Encik Muhamad Ghadafe Bin Muhamad Suhaimi
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) PFI 2
ghadafe.suhaimi@mohe.gov.my5166
16.Puan Lily Nur Hidayah Binti Abdul Razak
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • (PSH) 41
lily.abdulrazak@mohe.gov.my5150
UNIT POLITEKNIK DAN KOLEJ KOMUNITI
17.Puan Norfairus Binti Tarudin
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU (P) PO/KK
nfairus.tarudin@mohe.gov.my5138
18.Encik Ahmad Shaizaq Bin Ghani
Pegawai Tadbir Dan Diplomatik • PSUK (P) PO/KK
shaizaq.ghani@mohe.gov.my5156
19.Encik Muhammad Abdullah Bin Bakar
Pegawai Tadbir Dan Diplomatik • PSU (P) PO/KK
abdullah.bakar@mohe.gov.my5139
20.Puan Norazila Binti Mohd Zain
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(P) PO/KK 1
norazila.zain@mohe.gov.my4463
21.Encik Khairul Amin Bin Hassan
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) PO/KK 2
amin.hassan@mohe.gov.my4467
SUB-SEKSYEN PERANCANGAN & PENYELARASAN
22.Encik Mohd Anuar Bin Bab
Pegawai Tadbir Dan Diplomatik • KPSUK (P) P2
anuar.bab@mohe.gov.my5149
UNIT HARTANAH
23.Encik Ibrahim Bin Othman
Pegawai Tadbir Dan Diplomatik • KPSU (P) H
ibrahim.othman@mohe.gov.my5155
24.Encik Muhammad Haikal Bin Abdul Jamal
Pegawai Tadbir Dan Diplomatik • PSU(P) H
mhaikal.jamal@mohe.gov.my5157
25.Puan Nor Azamimah Binti Sabari
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) H1
azamimah.sabari@mohe.gov.my5269
26.Encik Mohamad Zailan Bin Kamarudin
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) H2
mzailan.k@mohe.gov.my5269
UNIT PENY & PEMANTAUAN
27.Encik Mohammad Azhan Shahmi Bin Mohd Yusoff
Pegawai Tadbir Dan Diplomatik • KPSU (P) M
5160
28.Puan Nurdiyana Binti Shaharuddin
Pegawai Tadbir Dan Diplomatik • PSUK (P) M
diyana.shah@mohe.gov.my5151
29.Puan Aina Mardhiyah Binti Jaliluddin
Pegawai Tadbir Dan Diplomatik • PSU (P) M
ainamardhiyah@mohe.gov.my5163
30.Puan Siti Hajar Binti Muhammad
Penolong Pegawai Tadbir • PPTK (P)M
shajar.muhammad@mohe.gov.my5153
31.Encik Hamka Bin Boh
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) M1
hamka.boh@mohe.gov.my5154
32.Encik Mohd Syakir Bin Shamsudin
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) M2
syakir@mohe.gov.my4474
SEKSYEN TEKNIKAL & KONSULTATIF
33.Puan Wan Zakiah Binti Wan Mohamed
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB (P)T
wzakiah@jkr.gov.my5169
UNIT AWAM DAN STRUKTUR
34.Puan Rosmaliza Binti Abdul Majid
Ketua Jurutera Kanan • KJK (P) C&S
rosmaliza@jkr.gov.my5171
35.Encik Mohamad Iqhfan Bin Mohamad Yazi
Jurutera Kanan • JK (P) C&S
iqhfan.yazi@mohe.gov.my5189
36.Encik Reza Mustakim Bin Radhwan
Penolong Jurutera (C&S) • PJ (P) C&S
reza.radhwan@mohe.gov.my5177
37.Puan Noor Ikhwani Binti Che Zainol
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) C&S
ikhwani.zainol@mohe.gov.my4459
UNIT ARKITEK
38.Puan Zainon Binti Hj. Tohib
Arkitek Kanan • AK(P)T
zainont@jkr.gov.my5172
39.Encik Muhamad Hafiz Fahmi Bin Azizan
Arkitek • A(P)A1
fahmi.azizan@mohe.gov.my5175
40.Puan Wan Mas Midia Binti Shaari
Penolong Jurutera (C&S) • PJ (P) A
masmidia.shaari@mohe.gov.my5183
UNIT UKUR BAHAN
41.Encik Sr. Mohd Fazil Bin Ramlan
Jurukur Bahan • JK (T) UB
mfazil.ramlan@mohe.gov.my5176
42.Encik Mohd Sapawi Bin Hussin
Jurukur Bahan • J (P) UB1
msapawi.hussin@mohe.gov.my5129
43.Encik Mohd Anizan Bin Mohd Ali
Penolong Jurutera (Ukur Bahan) • PJ (P) UB
anizan.a@mohe.gov.my5187
44.Puan Yap Chui Hong
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(P)UB1
yapch@mohe.gov.my5181
UNIT MEKANIKAL
45.Encik Mohd Rosaidie Bin M. Aspar
Jurutera • JK (P) MEK
rosaidie.aspar@mohe.gov.my5174
46.Puan Hairul Hikma Binti Shamsudin
Penolong Jurutera (Elektrik) • PJ(P)MEK
hikma.shamsudin@mohe.gov.my5180
47.Puan Nor Nazihah Binti Ismail
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) MEK
nazihah.ismail@mohe.gov.my4456
UNIT ELEKTRIK
48.Encik Ahmad Noor Ikmal Bin Mohamad
Jurutera Kanan • JK (P) E
ikmal.mohamad@mohe.gov.my4031
49.Encik Mohd Khalid Bin Abdullah
Penolong Jurutera (Elektrik) • PJ(P)E
khalid.abdullah@mohe.gov.my5179
UNIT KEWANGAN
50.Puan Nurzurifah Binti Kiplie
Akauntan • AKT (P)
zurifah.kiplie@mohe.gov.my5124
51.Encik Razli Bin Jaafar
Penolong Akauntan • PEN.AKT(P)W1
razli.jaafar@mohe.gov.my4455
52.Puan Nurfaridatulain Binti Mohd Sharif
Penolong Akauntan • PEN.AKT(P)W2
faridatulain.ms@mohe.gov.my5128
53.Puan Sarinah Binti Mohamed Saidin
Pembantu Tadbir (Kewangan) • PT (KEW) W1
sarinah.saidin@mohe.gov.my5126
54.Encik Mohd Khairul Jefri Bin Jaafar
Pembantu Tadbir (Kewangan) • PT (KEW)W2
kjefri.jaafar@mohe.gov.my5311
UNIT PENGURUSAN ASET
55.Puan Suharni Binti Othman
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU (P) AA
suharniothman@mohe.gov.my5360
56.Encik Mohd Razman Bin Mohamad
Pegawai Tadbir Dan Diplomatik • PSUK (P) AA
razman.mohamad@mohe.gov.my5322
57.Puan Asmah Binti Omar
Penolong Pegawai Tadbir Kanan • PPTK (P) AA 1
asmah.omar@mohe.gov.my5329
58.Puan Norhamidah Binti Awang
Penolong Pegawai Tadbir • PPT (P) AA 2
norhamidah.awang@moe.gov.my5362
59.Y.M. Tengku Shalizasuhailee Binti Tengku Aziz
Penolong Akauntan • PA(P)2
shaliza.aziz@mohe.gov.my5323
60.Encik Zairil Azmil Bin Zulkifli
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) AA 2
zairil.azmil@mohe.gov.my5420
61.Encik Muhammad Faizal Bin Mad Noor
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) AA 3
faizal.madnoor@mohe.gov.my5311
62.Puan Nur Syuhada Aina Binti Yusoff
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) AA 4
syuhada.yusoff@mohe.gov.my4897
UNIT PENTADBIRAN
63.Encik Mohd Faizul Bin Abu Kasim
Penolong Pegawai Tadbir • PPT (P) T
faizul.abukasim@moe.gov.my5125
64.Encik A. R. Asmi Bin Ramli
Ketua Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • KPT (P) T
asmi.ramli@mohe.gov.my5132
65.Encik Yusri Bin Mohd Yusop
Pembantu Tadbir • PT (P) T 1
yusri.yusop@mohe.gov.my5147
66.Puan Siti Norafzan Binti Abdul Rahman
Pembantu Operasi • PO (P) T
norafzan.rahman@mohe.gov.my6892
67.Encik Awang Selamat Bin Amit
Pemandu • H11
selamat.amit@mohe.gov.my
68.Encik Muhammad Tuah Muzani Bin Ahmad Nordin
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH N19
tuah.muzani@mohe.gov.my4452
69.Cik Siti Salamah Binti Mohd Sharfuddin
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P) T 3
salamah@mohe.gov.my5127
SEKSYEN PROJEK KHAS HAB PENDIDIKAN TINGGI PAGOH
SEKSYEN PROJEK KHAS HAB PENDIDIKAN PAGOH
70.Dr. Siti Zubaidah Binti Hj Abu Bakar
Timbalan Pengarah • TP
siti.zubaidah@mohe.gov.my9742402
UNIT PENGURUSAN DAN KEWANGAN
71.Puan Nor Rasidah Binti Salleh@abdul Razak
Penolong Pengarah Kontrak • PP (K) (KONTRAK)
rasidah.salleh@mohe.gov.my+069742405
72.Puan Nor Aini Afizah Binti Othman
Penolong Pengarah • PP (K) 2 (PSH)
afizah.othman@mohe.gov.my+069742439
73.Puan Rosmawati Binti Rasul
Penolong Pegawai Tadbir Kanan • PPTK (K)
rosmawati.rasul@mohe.gov.my+069742411
74.Puan Nasren Balkhir Binti Salim
Penolong Pegawai Tadbir • PPT (K) 1
nasren.salim@mohe.gov.my+069742427
75.Encik Mohammad Abdul Halim Bin Aliman
Penolong Pegawai Tadbir • PPT (K) 2 (PSH)
mhalim.aliman@mohe.gov.my+069742428
76.Puan Norfaizatulanim Binti Badrus
Penolong Pegawai Tadbir • PPT (K) 3 (PSH)
norfaizatulanim@mohe.gov.my+069742421
77.Puan Suhaili Binti Bukran
Ketua Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • KPT (K)
suhaili.bukran@mohe.gov.my+069742441
78.Puan Rosmawati Binti Ismail
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P/0) (K) 1
rosmawati.ismail@mohe.gov.my+069742416
79.Encik Muhammad Shaaban Bin Jamaluddin
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P/0) (K) 2
shaaban.j@mohe.gov.my+069742429
80.Puan Adilah Nur Fatanah Binti Abdul Rahman
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P/0) (K) 3 (PSH)
adilah.fatanah@mohe.gov.my+069742423
81.Puan Nurrul Qamariah Binti Mohd Atan
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P/0) (K) 4 (PSH)
qamariah.atan@mohe.gov.my+069742419
82.Puan Rusnee Hakim Binti Mat Rasar
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(P/O) (K) 5 (PSH)
rusnee.rasar@mohe.gov.my+069742422
83.Encik Muhammad Razif Bin Ishak
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P/0) (K) 6 PSH
razif.ishak@mohe.gov.my+069742422
84.Puan Malisa Binti Mohamad
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P/O) (K) 7 PSH
malisa.mohamad@mohe.gov.my+069742421
85.Encik Nur' Arif Bin Abdullah
Pembantu Operasi • PO (K)
arif.abdullah@mohe.gov.my+069742446
UNIT SUKAN, REKREASI & KOKURIKULUM
86.Puan Masitah Binti Ab Wahab
Penolong Pegawai Belia Dan Sukan • PPBS(P)SPK
+069742413
87.Puan Umi Nur Shazarith Binti Mohd Musa
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PBS (S) 1 (PSH)
shazarith.musa@mohe.gov.my+069742436
88.Puan Mazrina Binti Murad
Pembantu Tadbir • PBS (N) 3 PSH
mazrina.murad@mohe.gov.my+069742420
89.Encik Muhamad Danish Bin Uzli
Pembantu Tadbir • PBS (N) 4 (PSH)
danish.uzli@mohe.gov.my+069742420
UNIT TEKNIKAL & FASILITI
90.Encik Murad Bin Mohd Chin
Penolong Pengarah Kanan • PPK (T)
muradmc@jkr.gov.my+069742403
91.Puan Nurfathiah Binti Che Ali
Penolong Pengarah • PP (T) (PSH)
fathiah.cheali@mohe.gov.my+069742438
92.Puan Zarina Binti Mohd Nor
Penolong Jurutera (Elektrik) • PJ (T) 1
zarina.mnor@mohe.gov.my+069742430
93.Encik Mohd Faris Imadi Bin Zakaria
Penolong Jurutera (Mekanikal) • PJ (T) 2 (PSH)
mfaris@mohe.gov.my+069742437
94.Puan Hanny Farhana Binti Abdul Latif
Juruteknik • J (T) (PSH) 1
hanny.latif@mohe.gov.my+069742430
95.Encik Ad Dein Ayman Bin Azmi
Juruteknik • J (T) (PSH) 2
dein.azmi@mohe.gov.my+069742437
96.Encik Amirul Afiq Bin Suhaimi
Juruteknik • J (T) (PSH) 3
amirul.suhaimi@mohe.gov.my+069742437
97.Puan Nur Afiqah Binti Mohd Sihap
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT (P/0) T (PSH)
afiqah.sihap@mohe.gov.my+069742417
UNIT SUMBER MAKLUMAT & RUJUKAN
98.Puan Masfarah Ain Binti Md Zin
Penolong Pengarah • PP (P) (PSH)
farahain.mdzin@mohe.gov.my+069742432
99.Puan Shafiqah Binti Silahuddin
Penolong Pegawai Pustakawan • PEN P (P) 1 PSH
shafiqah.s@moe.gov.my+069742412
100.Puan Nurfazlia Binti Mohd Aris
Pembantu Perpustakaan • PEM. P (P) 1 (PSH)
fazliaris98@gmail.com+069742415
UNIT PENGURUSAN TEKNOLOGI & KOMUNIKASI
101.Encik Mustaffa Kamal Bin Md. Saim
Penolong Pengarah Kanan • PPK (M)
mustaffakamal@mohe.gov.my+069742404
102.Puan Norzana Binti Basrom @ Basron
Penolong Pegawai Teknologi Maklumat • PPTM (M)1
norzana.basrom@mohe.gov.my+069742414
103.Encik Mohd Norhafizi Bin Kahar
Penolong Pegawai Teknologi Maklumat • PPTM (M) 2 PSH
nhafizi.kahar@mohe.gov.my+069742434
104.Puan Siti Asmah Nabihan Binti Saruwan
Juruteknik Komputer • JT (M) 1
asmah.saruwan@mohe.gov.my+069742434
105.Encik Emirul Izzat Bin Edon
Juruteknik Komputer • JT (M) 2 PSH
emirul@mohe.gov.my+069742434
Kembali Ke Atas
 TIDAK DIBENARKAN menggunakan maklumat ini untuk tujuan pengiklanan, pemasaran dan penjualan produk dan perkhidmatan serta menyebar maklumat pegawai TANPA KEBENARAN.