Bahagian Perancangan dan Penyelidikan Dasar
Aras 3, No. 2, Menara 2, Jalan P5/6, Presint 5
62200 W.P. Putrajaya
Tel: 0388706000
Faks: 0388706809
* Bagi no. sambungan, sila buat panggilan ke 03-8870 6000 dan maklumkan no. sambungan yang berkenaan.
Bil.NamaE-melNo. Telefon
1.YBhg. Dato' Shaharuddin Bin Abu Sohot
Setiausaha Bahagian • SUB(D)
shaharuddin@mohe.gov.my6260
2.Puan Norhazlin Binti Zakaria
Setiausaha Pejabat • SP(D)
hazlin.zakaria@mohe.gov.my6261
SEKSYEN PERANCANGAN STRATEGIK
3.Puan Norsyidah Binti Mat Saat @ Abas
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)P
norsyidah@mohe.gov.my5077
UNIT PERANCANGAN
4.Puan Baizura Binti Mohd Zainon
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)P
baizura@mohe.gov.my5376
5.Encik Khairiwan Bin Ridzuan Harry
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)PI
khairiwan@mohe.gov.my5069
6.Puan Saidatul Aisyah Binti Hambali
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)P2
saidatulaisyah@mohe.gov.my5098
7.Cik Che Rosmaradhiah Binti Che Awang
Penolong Setiausaha • PSU(D)P
rosmaradhiah.awg@moe.gov.my6909
8.- Kosong
Penolong Setiausaha • PSU(D)P
dasar@mohe.gov.my5000
9.- Kosong
Penolong Setiausaha • PSU(D)P
dasar@mohe.gov.my5000
10.- Kosong
Ketua Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • KPT(D)P
dasar@mohe.gov.my5000
11.Puan Mazalina Binti Ali
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)P
mazalina@mohe.gov.my5076
12.Puan Norsuhada Binti Mohamed
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)P
nsuhada.mohamed@moe.gov.my4327
SEKSYEN MODAL INSAN
13.Puan Suraya Hani Binti Saleh
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)CMI
suraya.saleh@mohe.gov.my5364
UNIT PEMBANGUNAN INSAN
14.Puan Mariza Binti Abd Majid@aziz
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)PI
mariza@mohe.gov.my6251
15.Puan Azah Binti Subari
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)PI
azah.subari@mohe.gov.my6242
16.Encik Muhammad Firdaus Bin Abdul Talib
Penolong Setiausaha • PSU
firdaus.abdtalib@mohe.gov.my6916
17.Puan Ramishak Binti Che Hussin
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)P1
ramishak@mohe.gov.my5091
18.Puan Nur Aisyah Binti As`ari
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)PI
aisyah.asari@moe.gov.my4335
UNIT KOORDINASI DASAR
19.Puan Saripah Noraini Binti Syed Abd Rahman
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)KD
saripah.noraini@mohe.gov.my5093
20.Encik Abdul Syafiq Bin Abdul Samat
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)KD1
abdsyafiq@mohe.gov.my6525
21.Encik Aizat Hanis Bin Annas Goh
Penolong Setiausaha • PSU(D)KD
aizat.goh@mohe.gov.my5099
22.Puan Noorezlin Binti Masiran
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)KD
ezlin@mohe.gov.my5119
23.Puan Nor Huda Binti Kamaruzaman
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)KD
huda.kamaruzaman@moe.gov.my4313
24.Cik Siti Hawa Binti Aminuddin
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)KD
hawa.aminuddin@moe.gov.my4323
SEKSYEN PENYELIDIKAN DAN PPRN
25.- Kosong
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)R
dasar@mohe.gov.my5000
UNIT PENYELIDIKAN & PPRN
26.YBrs. Dr. Siti Fazriah Binti Raja Mohamed
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)R
fazriah@mohe.gov.my5095
27.Encik Jagdev Singh A/l Kulbant Singh
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)R
jagdev.singh@mohe.gov.my5101
28.- Kosong
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)
dasar@mohe.gov.my5332
29.Cik Noor Haliza Binti Abdul Halim
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)R1
haliza@mohe.gov.my6875
30.Encik Hairil Syukri Bin Yaakup
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)R3
hairil.yaakup@mohe.gov.my5096
31.Encik Syed Nazrul Bin Syed Mohd
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)R
syednazrul@mohe.gov.my5066
32.Puan Nurhamizah Binti Ibni Hajar
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)R1
hamizah.ibhajar@moe.gov.my4329
33.Encik Zainal Abidin Bin Ramli
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)R2
zainal.r@moe.gov.my4343
34.Cik Amira Yasmin Binti Kamaruzaman
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)R3
yasmin.kzaman@moe.gov.my5110
SEKSYEN PENGURUSETIAAN DAN JEMAAH MENTERI
35.- Kosong
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)
dasar@mohe.gov.my5000
UNIT PENGURUSETIAAN
36.Puan Zurifahida Binti Zulkifli
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)M
zurifahida.z@mohe.gov.my6928
37.Puan Afiqah Binti Bakhari
Penolong Setiausaha • PSU(D)M1
afiqah@mohe.gov.my5368
38.Encik Mohammed Arif Ikhwan Bin Zulkhan
Penolong Setiausaha • PSU(D)M2
arifikhwan@mohe.gov.my5083
39.Puan Nor Siah Binti Omar
Ketua Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • KPT(D)M
norsiah@mohe.gov.my5367
40.Puan Ruhani Binti Mat
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)M
ruhanimat@mohe.gov.my6181
41.Puan Fariza Binti Awang
Pembantu Operasi • PO(D)M
fariza@mohe.gov.my5654
42.Puan Siti Basitah Binti Mohamad@mat
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)M1
basitah.mohamad@moe.gov.my6924
43.Cik Nurshamimi Binti Ahmad Zabidi
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)M2
nurshamimi.ahmad@moe.gov.my5118
UNIT JEMAAH MENTERI
44.Encik Mohammed Khidzairy Bin Zainal Abidin
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)JM
khidzairy.zainal@moe.gov.my6277
45.Encik Mohd Iqbal Bin Makmor
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)JM1
iqbal@mohe.gov.my5394
46.Puan Yafizah Binti Ahmad
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)JM2
yafizah.ahmad@mohe.gov.my5396
47.Encik Mohd Safrul Bin Ya`acob
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)JM
safrul.yaacob@mohe.gov.my4296
SEKSYEN PENGURUSAN PENYAMPAIAN
48.Puan Normalia Binti Ibrahim
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)CPPD
normalia@mohe.gov.my5492
UNIT PENGURUSAN PENYAMPAIAN
49.YBhg. Datin Che Norshina Binti Mohd Hashim
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)PP
norshina@mohe.gov.my5085
50.Puan Norhayati Binti Ali @ Basir
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)PP
norhayati.basir@mohe.gov.my5046
51.Encik Mohd Afiq Bin Zainal Azmi
Penolong Setiausaha • PSU(D)PP
afiq.zainal@mohe.gov.my5104
52.Puan Rosinah Binti Katan
Penolong Pegawai Tadbir Tinggi • PPTT(D)PP
rosinah.katan@mohe.gov.my6568
53.Puan Farah Fatiha Binti Othman
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)PP
farah.fatiha@mohe.gov.my5447
54.Cik Hanisah Binti Hassan
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)PP3
hanisah.hassan@moe.gov.my*4419
55.Puan Nadiah Binti Jamal
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH
nadiah.jamal@moe.gov.my5524
56.Encik Anuar Nizam Bin Che Aminordin
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH
anuar.nizam@moe.gov.my4930
SEKSYEN OPERASI STRATEGIK
57.Encik Fazli Bin Said
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)COS
fazli.said@mohe.gov.my5403
UNIT KEBOLEHPASARAN GRADUAN
58.Puan Izawati Anwar Binti Sham Sun Anwar
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)GE
izawati@mohe.gov.my5088
59.Puan Syerie Noer Hidayaty Binti Muhamad Basir
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)GE1
syerie@mohe.gov.my6984
60.Puan Syazriza Binti Zulkapli
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)GE
syazriza@mohe.gov.my6573
61.Puan Wan Zutini Binti Zabery
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)GE
zutini@mohe.gov.my5084
62.Cik Nur Nadia Binti Mohd Asri
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)GE
nadia.asri@moe.gov.my4332
63.Puan Nur Fatin Affiza Binti Ariffin
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)GE
fatin.affiza@moe.gov.my5445
UNIT KEUSAHAWANAN
64.Puan Hazlin Binti Selamat
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)E
hazlin.selamat@mohe.gov.my5049
65.- Kosong
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)E1
dasar@mohe.gov.my5000
66.Puan Aidatul Izana Binti Mohd Taha
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)E2
aidatulizana@mohe.gov.my6311
67.Puan Suzi Binti Husin
Penolong Pegawai Tadbir • PPT(D)E
suzi.husin@mohe.gov.my5452
68.Puan Alwani Ainaa Binti Muhammed
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)E1
ainaa@mohe.gov.my6736
69.Encik Shahril Effendy Bin Zainal Abidin
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)E
shahril.effendy@moe.gov.my5445
SEKSYEN PARLIMEN DAN INOVASI
70.- Kosong
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)PNI
dasar@mohe.gov.my5000
UNIT PARLIMEN (urusetia.parlimen@moe.gov.my)
71.- Kosong
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)PN
5320
72.Encik Anwarrul Aswad Bin Ahmad
Penolong Setiausaha • PSU(D)PN1
anwarrul@mohe.gov.my6145
73.Encik Syed Zahiruddin Bin Tuanku Alshagaf
Penolong Setiausaha • PSU(D)PN2
zahiruddin@mohe.gov.my6142
74.Cik Norlela Binti Abd Halim
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)PN
norlela@mohe.gov.my5097
75.Puan Ashmina Binti Mahmud
Pembantu Operasi • PO(D)PN
ashmina.mahmud@mohe.gov.my4315
UNIT INOVASI
76.Puan Farhana Binti Mohd Hilal
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)
farhana.hilal@mohe.gov.my6045
77.Puan Najlia Binti Mohd Nasir
Penolong Setiausaha • PSU(D)
najlia@mohe.gov.my5064
78.Encik Mohd Hazizul Bin Selamat Yaacob
Penolong Pegawai Tadbir • PPT(D)
mhazizul.selamat@mohe.gov.my4312
79.Encik Shahrolhizan Bin Yaakub
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)
shahrol.yaakub@mohe.gov.my5327
80.Cik Ummu Taqiah Binti Bahari
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)
taqiah.bahari@moe.gov.my4430
81.Cik Eyni Zahirah Rahim Binti Abdullah
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)
eyni.rahim@moe.gov.my4563
SEKSYEN DATA
82.- Kosong
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)DT
dasar@mohe.gov.my5000
UNIT PENGURUSAN DATA (updbppdkpm@moe.gov.my)
83.Puan Suaibatul Aslamiah Binti Abd Halim
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)DT
suaibatul@mohe.gov.my5074
84.Puan Hanim Binti Sharom
Pegawai Teknologi Maklumat • PTM
hanim.s@mohe.gov.my6914
85.Puan Sulizah Binti Abdul Salam
Penolong Setiausaha • PSU(D)DT
sulizah@mohe.gov.my5092
86.Puan Mashitoh Binti Darus
Penolong Pegawai Teknologi Maklumat • PPTM
mashitoh@mohe.gov.my6915
87.Puan Suryana Binti Embong
Penolong Pegawai Perangkaan • PPP(D)DT
suryana@mohe.gov.my5116
88.Puan Rose Sabrina Binti Basri
Pembantu Perangkaan • PP(D)DT1
sabrina@mohe.gov.my4319
89.Puan Rohaida Binti Ali
Pembantu Perangkaan • PP(D)DT2
rohaida@mohe.gov.my4325
90.Encik Hasril Rezuan Bin Suboh
Pembantu Perangkaan • PP(D)DT3
hasril@mohe.gov.my4320
SEKSYEN PENTADBIRAN DAN SUKAN
91.Puan Salasiah Binti Yusop
Timbalan Setiausaha Bahagian • TSUB(D)CKP
salasiah@mohe.gov.my5036
UNIT PENTADBIRAN
92.Encik Abu Kasim Bin Hasan
Penolong Setiausaha Kanan • PSUK(D)T
abukasim@mohe.gov.my6143
93.Encik Mohammad Hasbi Bin Mustopha
Penolong Pegawai Tadbir • PPT(D)T
hasbi@mohe.gov.my5067
94.Encik Muadz Bin Faisal
Penolong Akauntan • PEN.AK(T)
muadz@mohe.gov.my6943
95.Cik Fatimah Binti Hasan
Ketua Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • KPT(D)T
fatimah.hassan@mohe.gov.my6922
96.Puan Nik Azieyati Binti Nik Aziz
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)T
azieyati@mohe.gov.my6008
97.Puan Mazurita Binti Pauzi
Pembantu Operasi • PO(D)T1
mazurita.pauzi@mohe.gov.my5433
98.Encik Eddi Ezzuan Bin Sharip
Pembantu Operasi • PO(D)T2
eddi@mohe.gov.my5463
99.Cik Sharifah Asilah Binti Syed Othman
Pekerja Sambilan Harian (PSH) • PSH(D)
sharifah.asilah@mohe.gov.my4982
UNIT SUKAN (No Fax 03-88706824)
100.Dr. Pekan Bin Ramli
Ketua Penolong Setiausaha Kanan • KPSUK(D)S
pekan.ramli@mohe.gov.my6154
101.Encik Nik Mohd Mazuki Bin Nik Mat
Ketua Penolong Setiausaha • KPSU(D)S
mohdmazuki@mohe.gov.my6153
102.Puan Nur Farah Ezzana Binti Mahat
Penolong Setiausaha • PSU(D)S
ezzana@mohe.gov.my6135
103.Encik Salehudin Bin Mohamed
Penolong Pegawai Tadbir • PPT(D)S
salehudin@mohe.gov.my6639
104.Puan Hajar Binti Hamzah
Ketua Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • KPT(D)S
hajar@mohe.gov.my6139
105.Puan Nur Syaqirah Binti Abdullah
Pembantu Tadbir (Perkeranian/Operasi) • PT(D)S
syaqirah@mohe.gov.my6137
106.Puan Nurul Baizura Binti Zainuddin
Pembantu Operasi • PO(D)s
nbaizuraz@mohe.gov.my6138
Kembali Ke Atas
 TIDAK DIBENARKAN menggunakan maklumat ini untuk tujuan pengiklanan, pemasaran dan penjualan produk dan perkhidmatan serta menyebar maklumat pegawai TANPA KEBENARAN.