Kementerian Pendidikan Tinggi : Statistik Transaksi Perkhidmatan KPT 2018

Tahun › 2018 · 2017 · 2016 · 2015 · 2014 · 2013 · 2012 · 2011 · 2010 ·

1. Statistik Transaksi Perkhidmatan Dalam Talian KPT 2018

Bil. Perkhidmatan JanFebMacAprMeiJunJul Jumlah
1.Hadiah Latihan Persekutuan603,8571,5443605,416
2.Sistem Bayaran Balik Pinjaman Melalui FPX1,4301,1921,3421,2831,4241,71908,390
3.Hadiah Latihan Persekutuan Separa Biasiswa10423127000551
4.MyBrain1500108,2348,0863271950116,842
5.Malaysia International Scholarship6125,7219,27732015,039
6.Sistem Permohonan Kemasukan Pelajar565520,0731,591,082510,5210002,622,241
7.Biasiswa Sukan0292,51300002,542
8.Sistem Permohonan Rayuan Kemasukan Pelajar0000264,03800264,038
9.Sistem Semakan Keputusan Permohonan Kemasukan Pelajar0000399,00600399,006
10.Sistem Semakan Keputusan Permohonan Rayuan Kemasukan Pelajar00000000
11.Skim Latihan Pembangunan Pegawai IPTA 00679227330912
12.MyBrainSc0314,8503,2191,19738019,307
13.Commonwealth Scholarship And Fellowship Plan1009251,881502,812
14.Malaysian Technical Cooperation Programme00000000
15.Sistem Permohonan ke Universiti Timur Tengah36,40233,6353,374000073,411
16.Pemegang Ijazah Kedoktoran (PhD) / Doctor of Philosophy (PhD) Holders12,3773,7331,863000017,973
17.Semakan Lejer Online23,75920,86420,50821,77220,83318,2140125,950
Jumlah74,547579,5301,748,727553,425697,98920,21203,674,430